Władze rektorskie
RSSRektor - dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. AT
Doktor nauk o zdrowiu, mgr pielęgniarstwa. Ukończyła Wydział Pielęgniarstwa na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Pracę doktorską pt.: Stopień redukcji masy ciała a natężenie bólu i stan funkcjonalny pacjentów leczonych z powodu dyskopatii w odcinku lędźwiowym kręgosłupa obroniła na Wydziale Nauk o Zdrowiu CMUJ w Krakowie.
Doświadczenie pielęgniarskie zdobywała na Bloku operacyjnym oraz Oddziale Neurochirurgii Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie, uzyskując tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego.
Od 2003 roku zatrudniona na stanowisku wykładowcy w Zakładzie Pielęgniarstwa Instytutu Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Od 2005 r. pełniła funkcję zastępcy Kierownika Zakładu Pielęgniarstwa, a od 2012 r. przejęła obowiązki Kierownika.
Koordynator przedmiotu neurologia i pielęgniarstwo neurologiczne (opracowywanie planu i programu nauczania, skryptu). Kierowała pracą Komisji Dydaktycznej i Komisji Jakości działającej przy Zakładzie Pielęgniarstwa. Brała udział w opracowaniu programu kształcenia i przewodnika dla studentów pielęgniarstwa. Koordynator ds. studenckiej wymiany międzynarodowej w ramach programu ERASMUS, w ramach którego wygłosiła wykłady na Uniwersytecie w Treście - Włochy i w Centria University of Applied Science Kokkola - Finlandia.
Brała udział w pozyskiwaniu funduszy ze środków Unii Europejskiej, uczestniczyła w opracowywaniu Projektu w ramach ZPOR – Działanie 2.1, Rozwój Umiejętności Powiązany z Potrzebami Regionalnego Rynku Pracy, Możliwości Kształcenia Ustawicznego w Regionie – Studia Wyższe dla pielęgniarek, w pracy nad projektem w ramach Funduszu PHARE – Grant I i II edycja, współpracowała przy przygotowaniu umowy ramowej i potrzebnych dokumentów w ramach Priorytetu II, Działania 2.3, poddziałanie 2.3.2 POKL (Program Operacyjny Kapitał Ludzki na lata 2007/2013) „Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych, w szczególności w ramach studiów pomostowych”. Zajmowała się administrowaniem Projektu systemowego pn. „Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych”. Była organizatorem licznych konferencji naukowo-szkoleniowych skierowanych dla środowiska medycznego, w tym cyklicznej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Człowiek w zdrowiu i chorobie – promocja zdrowia, leczenie i rehabilitacja”.
Obecnie działalność naukowa dr hab. Małgorzaty Kołpy obejmuje badania z obszaru zdrowia publicznego połączone z edukacją zdrowotną w zakresie kształtowania prozdrowotnego stylu życia wśród dzieci, młodzieży szkolnej i ich rodzin. Jest współautorem i realizatorem programu „Zdrowy Tarnowianin” na lata 2014-2017.
Jej pasją jest praca ze studentami. Posiada kilkadziesiąt publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych. Jest promotorem oraz recenzentem wielu prac licencjackich i magisterskich. Jako kierownik Zakładu Pielęgniarstwa nawiązała współpracę z wieloma instytucjami z Tarnowa i regionu. od 2005 r. członek Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, od 2011 r. członek Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Tarnowie, w której udziela się w pracach Komisji Kształcenia.
Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki - dr Małgorzata Martowicz
Tarnowianka, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie. W 1997 roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego i rozpoczęła studia doktoranckie na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej.
Od 2001 roku zatrudniona w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie w Instytucie Matematyczno – Przyrodniczym w Zakładzie Chemii, początkowo na stanowisku asystenta. Po obronie pracy doktorskiej w 2002 roku i uzyskaniu stopnia doktora nauk chemicznych zatrudniona na stanowisku starszego wykładowcy. Absolwentka Studium Zarządzania i Biznesu na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Od 2007 roku, przez okres dwóch kadencji, członek Senatu PWSZ w Tarnowie jako przedstawiciel nauczycieli akademickich Instytutu Matematyczno – Przyrodniczego. Koordynator kierunku Chemia w programie międzynarodowej wymiany studentów - Erasmus. Członek Zespołu ds. Jakości Kształcenia na kierunku Chemia.
W swoim dorobku posiada 13 publikacji w pracach zbiorowych i czasopismach naukowych. Współpracuje naukowo z lokalnym przemysłem. Prowadzi zajęcia z chemii polimerów oraz chemii środowiska. Interesuje się polimerami do zastosowań biomedycznych oraz ekologicznymi aspektami recyklingu tworzyw sztucznych.
Prorektor ds. Nauki i Rozwoju - dr hab. Rafał Kurczab, prof. AT
Tarnowianin, absolwent I LO w Tarnowie na profilu biologiczno-chemicznym. W 2005 roku ukończył chemię stosowaną na PWSZ w Tarnowie, a dwa lata później obronił pracę magisterską na Wydziale Chemii UJ. Za pracę magisterską zdobyła nagrodę im. Janiny Janikowej za najlepszą pracę magisterską 2008 roku, przyznawaną przez kapitułę Polskiego Towarzystwa Chemicznego (PTChem). Jest pierwszym w historii ANS absolwentem tarnowskiej Uczelni ze stopniem doktora habilitowanego (2019).
Od 2008 roku związany z Zakładem Chemii Leków Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie, gdzie do dziś rozwija swoje zainteresowania naukowo-badawcze związane z wykorzystaniem metod chemoinformatycznych, bioinformatycznych, kwantowo-mechanicznych oraz sztucznej inteligencji w poszukiwaniu nowych leków o działaniu przeciwdepresyjnym oraz przeciwnowotworowym.
Od 2012 roku jest również starszym wykładowcą w Katedrze Chemii ANS, w której oprócz dydaktyki jest również mocno zaangażowany w rozwój naukowy Uczelni. Był promotorem pomocniczym w dwóch zakończonych doktoratach, a obecnie jest promotorem pomocniczym w jednym doktoracie, a także promotorem głównym doktoratu byłego absolwenta Chemii PWSZ. W latach 2015–2020 kierował Działem Badań Naukowych PWSZ, a od 2017 roku pełni funkcję redaktora zarządzającego jednego z czasopism naukowych powstałych przy ANS – Science, Technology and Innovation.
Za swoje osiągnięcia naukowo-badawcze był wielokrotnie nagradzany, m.in.: Stypendium START dla młodych wybitnych naukowców (2012), stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla młodych wybitnych naukowców (2015-18), nagroda Rektora PWSZ w Tarnowie za indywidualne osiągnięcia naukowe Młodego Naukowca (2018).
Do chwili obecnej jest autorem lub współautorem 60 prac naukowych opublikowanych w czasopismach z listy JCR. Jest współautorem jednego patentu międzynarodowego. Był kierownikiem w dwóch grantach naukowo-badawczych finansowanych przez NCN (Preludium 2, Sonata 8), a także wykonawcą w 20 innych grantach krajowych i międzynarodowych (w tym we współpracy z przemysłem farmaceutycznym). Od roku 2019 kieruje grantem LIDER (NCBiR), w którym z grupą młodych naukowców tworzy pierwszą na świecie platformę obliczeniową typu SaaS bazującą na sztucznej inteligencji do tzw. polifarmakologii in silico, czyli typowania/poszukiwania nowych i bezpiecznych leków o dowolnym profilu receptorowym.
p.o. Kanclerz - dr inż. Sebastian Bielecki
Wytworzył: | Paulina Niedziela |
---|---|
Data wytworzenia: | 02.12.2022 |
Opublikował w BIP: | Paulina Niedziela |
Data opublikowania: | 02.12.2022 14:56 |
Ostatnio zaktualizował: | Wojciech Nowak |
Data ostatniej aktualizacji: | 12.06.2024 09:46 |
Liczba wyświetleń: | 7511 |
Przepraszamy, funkcjonalność tymczasowo niedostępna.